Anatolia Tanı'ya ihracat ödülü

Anatolia Tanı'ya ihracat ödülü

Törende, genetik ve enfeksiyon hastalıklarını saptayan tanı kitleri ve cihazları geliştirip üreten, yüzde 100 Türk sermayeli biyoteknoloji firması Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji A.Ş., Medikal İhracat Kategorisi’nde ikinci oldu. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından her yıl düzenlenen İhracatın Yıldızları ödül töreni gerçekleştirildi. Ticaret Bakanı Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve çok sayıda firmanın yer aldığı ödül töreni yoğun bir katılıma sahne oldu. 

Genetik ve enfeksiyon hastalıklarını saptayan tanı kitleri ve cihazları geliştirip üreten, biyoteknoloji firması Anatolia Tanı, İKMİB tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları töreninde ödüllendirildi. Ödülle alakalı konuşan Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Akyüz, İKMİB’e başarımızı ödüllendirdiği için teşekkür ediyoruz. 

Farklı teknik ve yöntemlerle çalışan, enfeksiyon hastalıklarından GDO testlerine, genetik hastalıklardan, et veya süt türlerini saptamaya dek birçok değişik alanda kullanılan, toplam 350’nin üzerinde üründen oluşan portföyümüz var. Ürünlerimiz bugün artık İtalya, İngiltere, Fransa, Polonya, Romanya gibi Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 50’den çok ülkeye ihraç ediliyor. 2021 ihracat anlamında daha güçlü olacağımız ve uluslararası faaliyetlerimizi daha da artıracağımız bir yıl olacak dedi.

Diğer Haberler