NBA'de yılın savunma oyuncusu Rudy Gobert

NBA'de yılın savunma oyuncusu Rudy Gobert

NBA’in internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada 2020/21 sezonunun en iyi savunma oyuncusu ödülüne Rudy Gobert’in layık görüldüğü belirtildi. Spor yazarları ve yayıncıların katıldığı oylamada Gobert, 100 ilk sıra oyunun 84'ünü alarak 464 puan topladı. Geçtiğimiz yıl ödülü Milwaukee Bucks'tan Giannis Antetokounmpo ya kaptıran Gobert, bu yıl kazandığı ödülle birlikte son 4 senede üçüncü kez yılın savunmacısı seçilmiş oldu. 

Sixers'tan Ben Simmons 287 puan toplayarak ikinci olurken Golden State Warriors tan Draymond Green 76 puanla üçüncü sırada yer aldı. NBA tarihinde daha önce Dikembe Mutombo, Ben Wallace ve Dwight Howard üç kez yılın savunma oyuncusu ödülünü kazanmıştı. Bu yılki ödülle birlikte Rudy Gobert NBA de ödülü üç kez kazanan 4. isim oldu. 

Fransız pivot yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti, Çocukken, bana üç kez yılın savunmacısı ödülünü kazanacağımı söyleseler onlara inanmazdım. Yaptığınız işten keyif aldığınızda ve size inanan insanlar olduğunda elde edebileceğiniz şeyleri kelimelerle ifade etmek zor. Gobert, normal sezonu yüzde 67.5 isabet oranıyla 14.3 adet ve 13.5 ribaunt ortalamalarıyla tamamladı.

Diğer Haberler