TÜFAD Bursa'da Nafi Bilaloğlu iddialı geliyor

TÜFAD Bursa'da Nafi Bilaloğlu iddialı geliyor

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Bursa Şubesi adayı Nafi Bilaloğlu, derneğe yeni bir vizyon kazandıracak çalışmalara imza atacaklarını ifade etti. Genel merkez de dahil olmak üzere şubenin de internet sitesinde antrenörün ufkunu ve hayal gücünü geliştirecek bir şey olmadığını aktaran Bilaloğlu, bu konuda da adım atacaklarını dile getirdi. Antrenörler için en önemli bölümün çocuk olduğunu dile getiren Nafi Bilaloğlu, Geleceğin Yıldızları projemiz çok kıymetli bir organizasyon ancak biz bir forma bile yaptıramadık, etkinliği kıymetli kılamadık. En iyi antrenörler orada istihdam edilmeli. 

Antrenörler de çocuklarla büyüyor. Ehil olmayan antrenörler oraya sevk ediliyor. Ülke futboluyla alakalı şeyler yapabiliriz bu düzen böyle devam ederse bir şey olmaz. 20 yıldır aynı şeyleri seslendiriyoruz. Futbol için 1.3 metre kare alan düşüyor çocuğa. Bunu da artırmak bizim görevimiz dedi. Doğaçlama yetişen antrenörlerin geliştiğini kaydeden Bilaloğlu, Bir insanda değişim yaratamıyorsanız veya değişim olmuyorsa ömrümüz boşa geçiyor. Kendi yanlışlarımızı askıya asarken, başkalarınınkini torbaya dolduruyoruz kullanmak üzere. 

Kendi hatalarımızı da mutlaka görmek zorundayız dedi. İlçelerin arasında sorunlar olduğuna dikkat çeken TÜFAD Bursa Şubesi Başkan adayı Nafi Bilaloğlu, İlçeler kendini temsil edecek isimleri kendi seçecek. 15 asıl 15 yedek üyeden oluşan yönetimde değişik sesleri ve karakterleri buluşturacağız. 4 eğitim kanalı kuracağız. Dijital bir dergi oluşturacağız. Eğitimi online gerçekleştireceğiz. Dijital bir dergi oluşturacağız.

Diğer Haberler